

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 1.5 A |
| Color | Green |
| Size | 7.30 mm x 2.70 mm x 2.70 mm |
Stock: 3798
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06864
Ext.Price$0.06864
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06864 | $0.06864 |
| 10 | $0.06102 | $0.61020 |
| 50 | $0.05424 | $2.71200 |
| 100 | $0.04773 | $4.77300 |
| 500 | $0.04200 | $21.00000 |
| 1000 | $0.03741 | $37.41000 |
| 3000 | $0.03332 | $99.96000 |
